O nas

Od lat wspieram klientów indywidualnych oraz firmy w realizacji ich językowych i biznesowych celów. Posiadam ponad ośmioletnie doświadczenie w pracy zarówno z młodszymi, jak i starszymi klientami na każdym poziomie zaawansowania. Uczniowie nazywają mnie „damską wersją Severusa Snape’a”. Jestem wyrozumiała, ale i wymagająca. Sympatyczna, choć i momentami złośliwa. Swoją wszechstronność i kreatywność staram się wykorzystywać przy tworzeniu materiałów do zajęć oraz podczas prowadzenia lekcji. Nie boję się dyskusji na żaden temat, a słowo „tabu” nie figuruje w moim słowniku. Nauczycielka, tłumaczka oraz „terapeutka” w jednej osobie.

Prowadzę również konsultacje językowe i biznesowe: https://www.instagram.com/agata_rybka_konsultacje/

Magister filologii angielskiej (translatoryki) Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyłam również studia podyplomowe z dziedziny przekładu literackiego.

2017 r. – autorka: „31 korytarzy”, Wydawnictwo Novae Res

2018 r. – tłumaczenie: „Poniżenie”, Wydawnictwo NieZwykłe (ang. „Degradation”, Stylo Fantôme)

2020 r. – autorka: „Paszport ósmoklasisty – język angielski”, Wydawnictwo RM

2020 r. – współtłumaczenie: „Jedz, by pokonać chorobę”, Wydawnictwo Andromeda (ang: „Eat To Beat Disease”, William Li)

2020 r. – współtłumaczenie: „M.E.A.T.” (gra RPG studia Trippin’ Bears)

2022 r. – tłumaczenie: „Vege bez zobowiązań”, Wydawnictwo RM (ang. „Flexitarian Cookbook: Adaptable recipes for part-time vegetarians and vegans”, Julia Charles)

2022 r. – autorka: „Kuchnia koreańska”, Wydawnictwo RM

Współpracowałam nad tłumaczeniami prawniczymi oraz medycznymi m.in. dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Ponadto tłumaczyłam teksty o charakterze kulturalnym (broszury marketingowe, katalogi sztuki, przemówienia, wywiady) m.in. dla Europejskiego Centrum Solidarności.

Zainteresowania: kultura i język koreański, muzyka (filmowa, klasyczna, rock), psychologia, literatura popularna.

„Wszędzie źle, gdzie mnie nie ma.”

Optymistycznie kroczę przez świat, obdarzając uwagą najmniejszy drobiazg. Wierzę, że każdy skrywa w sobie ciekawą historię, którą może opowiedzieć. Staram się poświęcać uczniom jak najwięcej uwagi i nagradzam ich za najmniejsze osiągnięcia – chcę, żeby każdy czuł się doceniony, zmotywowany do dalszej nauki, a jednocześnie pewny zdobytych umiejętności. Jestem cierpliwa, uprzejma i solidna. I znam naprawdę dużo sucharów.
Zainteresowania: architektura, medycyna, polityka socjalna.

„Kto rano wstaje, ten jest niewyspany.”

Otwarty i sympatyczny, ale przede wszystkim wymagający. Uważam, że najważniejszą cechą jest umiejętność słuchania, i tym staram się wyróżniać. Zdolności komunikacyjne stawiam nad podręcznikowymi formułkami. U ludzi najbardziej cenię poczucie humoru, to na nim opieram prowadzone przeze mnie zajęcia.
Zainteresowania: wrestling, muzyka filmy / seriale, popkultura.
Nie lubię: brokułów, niedzielnych kierowców, wczesnego wstawania.

%d blogerów lubi to: