O nas

„Lepiej przyjść na zajęcia bez pracy domowej niż bez dobrego humoru.”

Uczniowie nazywają mnie „damską wersją Severusa Snape’a”. Jestem wyrozumiała, ale i wymagająca. Sympatyczna, choć i momentami złośliwa. Swoją wszechstronność i kreatywność staram się wykorzystywać przy tworzeniu materiałów do zajęć oraz podczas prowadzenia lekcji. Nie boję się dyskusji na żaden (powtarzam: żaden) temat, a słowo „tabu” nie figuruje w moim słowniku. Nauczycielka, tłumaczka oraz terapeutka w jednej osobie.

  • magister filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim
  • recenzentka wewnętrzna w Wydawnictwie Andromeda
  • 2017 r. – „31 korytarzy”, Wydawnictwo Novae Res
  • 2018 r. – „Poniżenie”, Wydawnictwo NieZwykłe (ang. „Degradation”, Stylo Fantôme)
  • 2020 r. – „31 Corridors” (współtłumaczenie z Ericiem Hiltonem)
  • 2020 r. – „Paszport ósmoklasisty – język angielski”, Wydawnictwo RM

Współpracowałam nad tłumaczeniami prawniczymi oraz medycznymi m.in. dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Ponadto tłumaczyłam teksty o charakterze kulturalnym (broszury marketingowe, katalogi sztuki, przemówienia, wywiady) m.in. dla Europejskiego Centrum Solidarności.

Zainteresowania: muzyka (rock, heavy-metal, klasyczna, filmowa), psychologia, literatura popularna.

„Wszędzie źle, gdzie mnie nie ma.”

Optymistycznie kroczę przez świat, obdarzając uwagą najmniejszy drobiazg. Wierzę, że każdy skrywa w sobie ciekawą historię, którą może opowiedzieć. Staram się poświęcać uczniom jak najwięcej uwagi i nagradzam ich za najmniejsze osiągnięcia – chcę, żeby każdy czuł się doceniony, zmotywowany do dalszej nauki, a jednocześnie pewny zdobytych umiejętności. Jestem cierpliwa, uprzejma i solidna. I znam naprawdę dużo sucharów.
Zainteresowania: architektura, medycyna, polityka socjalna.

„Kto rano wstaje, ten jest niewyspany.”

Otwarty i sympatyczny, ale przede wszystkim wymagający. Uważam, że najważniejszą cechą jest umiejętność słuchania, i tym staram się wyróżniać. Zdolności komunikacyjne stawiam nad podręcznikowymi formułkami. U ludzi najbardziej cenię poczucie humoru, to na nim opieram prowadzone przeze mnie zajęcia.
Zainteresowania: wrestling, muzyka filmy / seriale, popkultura.
Nie lubię: brokułów, niedzielnych kierowców, wczesnego wstawania.

%d blogerów lubi to: